Overall
Home
Away
#
Team
MP
W
D
L
G
GD
P
Group A
1
FC Victoria
15
11
1
3
46:17
29
34
2
FC Sheriff Tiraspol 2
15
10
2
3
38:10
28
32
3
CS Drochia
15
6
3
6
14:15
-1
21
4
FC Iskra Ribnita
15
6
3
6
24:32
-8
21
5
Fcm Ungheni
15
6
2
7
38:30
8
20
6
FC Dinamo Auto
15
0
1
14
6:62
-56
1
Group B
1
Csct Saksan
15
10
5
0
44:14
30
35
2
CF Gagauziya
15
10
3
2
33:18
15
33
3
Sporting Trestieni
15
5
4
6
26:28
-2
19
4
FC Flacara Falesti
15
5
2
8
24:32
-8
17
5
FC Olimp
15
4
5
6
19:24
-5
17
6
Real Succes
15
1
1
13
14:44
-30
4
Promotion Round
1
FC Floresti
10
7
2
1
21:6
15
23
2
FC Victoria
10
7
1
2
21:12
9
22
3
Csct Saksan
10
5
1
4
14:14
0
16
4
CF Sparta Selemet
10
4
1
5
14:19
-5
13
5
CF Gagauziya
10
3
2
5
21:15
6
11
6
CS Drochia
10
0
1
9
4:29
-25
1
Relegation Round
1
FC Sheriff Tiraspol 2
7
6
1
0
28:5
23
19
2
FC Olimp
7
5
0
2
17:8
9
15
3
Sporting Trestieni
7
4
1
2
10:6
4
13
4
Fcm Ungheni
7
3
2
2
12:15
-3
11
5
FC Flacara Falesti
7
3
1
3
11:17
-6
10
6
FC Iskra Ribnita
7
3
0
4
10:10
0
9
7
Real Succes
7
1
1
5
11:17
-6
4
8
FC Dinamo Auto
7
0
0
7
0:21
-21
0
Group A
2
FC Victoria
7
7
0
0
28:6
22
21
1
FC Sheriff Tiraspol 2
8
7
1
0
24:4
20
22
5
CS Drochia
8
4
2
2
7:7
0
14
4
FC Iskra Ribnita
7
5
1
1
16:8
8
16
3
Fcm Ungheni
8
5
2
1
25:10
15
17
6
FC Dinamo Auto
7
0
0
7
4:27
-23
0
Group B
1
Csct Saksan
7
4
3
0
19:4
15
15
2
CF Gagauziya
8
5
2
1
17:10
7
17
3
Sporting Trestieni
7
3
1
3
14:15
-1
10
4
FC Flacara Falesti
8
2
1
5
11:18
-7
7
5
FC Olimp
7
2
2
3
11:13
-2
8
6
Real Succes
8
0
1
7
4:24
-20
1
Promotion Round
2
FC Floresti
5
3
2
0
13:3
10
11
1
FC Victoria
5
4
0
1
15:5
10
12
5
Csct Saksan
5
1
0
4
2:8
-6
3
3
CF Sparta Selemet
5
2
0
3
7:9
-2
6
4
CF Gagauziya
5
1
1
3
12:8
4
4
6
CS Drochia
5
0
1
4
2:11
-9
1
Relegation Round
1
FC Sheriff Tiraspol 2
4
4
0
0
21:2
19
12
2
FC Olimp
4
4
0
0
12:3
9
12
6
Sporting Trestieni
3
2
0
1
4:1
3
6
3
Fcm Ungheni
4
3
1
0
9:4
5
10
4
FC Flacara Falesti
3
2
1
0
7:5
2
7
5
FC Iskra Ribnita
3
2
0
1
5:2
3
6
7
Real Succes
3
1
1
1
7:5
2
4
8
FC Dinamo Auto
4
0
0
4
0:12
-12
0
Group A
1
FC Victoria
8
4
1
3
18:11
7
13
2
FC Sheriff Tiraspol 2
7
3
1
3
14:6
8
10
3
CS Drochia
7
2
1
4
7:8
-1
7
4
FC Iskra Ribnita
8
1
2
5
8:24
-16
5
5
Fcm Ungheni
7
1
0
6
13:20
-7
3
6
FC Dinamo Auto
8
0
1
7
2:35
-33
1
Group B
1
Csct Saksan
8
6
2
0
25:10
15
20
2
CF Gagauziya
7
5
1
1
16:8
8
16
3
Sporting Trestieni
8
2
3
3
12:13
-1
9
4
FC Flacara Falesti
7
3
1
3
13:14
-1
10
5
FC Olimp
8
2
3
3
8:11
-3
9
6
Real Succes
7
1
0
6
10:20
-10
3
Promotion Round
2
FC Floresti
5
4
0
1
8:3
5
12
3
FC Victoria
5
3
1
1
6:7
-1
10
1
Csct Saksan
5
4
1
0
12:6
6
13
5
CF Sparta Selemet
5
2
1
2
7:10
-3
7
4
CF Gagauziya
5
2
1
2
9:7
2
7
6
CS Drochia
5
0
0
5
2:18
-16
0
Relegation Round
1
FC Sheriff Tiraspol 2
3
2
1
0
7:3
4
7
3
FC Olimp
3
1
0
2
5:5
0
3
2
Sporting Trestieni
4
2
1
1
6:5
1
7
6
Fcm Ungheni
3
0
1
2
3:11
-8
1
5
FC Flacara Falesti
4
1
0
3
4:12
-8
3
4
FC Iskra Ribnita
4
1
0
3
5:8
-3
3
7
Real Succes
4
0
0
4
4:12
-8
0
8
FC Dinamo Auto
3
0
0
3
0:9
-9
0